דף הבית
על השיטה
טיפולים
קרניו סקראל
אוסטיאופתיה
לימודים
מאמרים
אודות
המלצות
תרפיה סומאטית
גלריית תמונות
צור קשר

 

מערכת הקרניו-סקראל-טפול גוף-נפש-רוח מערכת הקרניו-סקראל-טפול גוף-נפש-רוח

מאת ענת שיינמן

הנושא הזה מדגיש  את הקשר בין גוף, נפש ורוח. כשנוגעים במערכת הקרניאלית נוגעים במפגש בין חומר, ללא-חומר, בין גוף לנפש.למערכת הקרנו-סקראל יש קצב, דופק, שאפשר להרגיש בכל מקום בגוף.

אפשר להשתמש במערכת הזאת כדי לרפא לעומק בעיות פיזיולוגיות, רגשיות, רוחניות.זאת מערכת ציר ראשית: מהגולגולת, דרך חוט השדרה, עד ל-sacrum.(עצם העצה) המערכת הקרניאלית מוקפת בנוזל סביב חוט השדרה והמוח, נוזל שמגן עליה. ובזכות זה שהיא סגורה או חצי-סוגרה יש לה תנועה וקצב. כשמדברים על המערכת ה-cranio-sacral מדברים בעצם על טיפול במערכת העצבים המרכזית. אפשר לטפל דרך כל מקום בגוף, אבל בעיקר מטפלים דרך עצמות הגולגולת וה-sacrum. במערכת הזאת יש פתיחה וסגירה, התרחבות והכווצות של הגוף, בין 6 ל-10 פעמים בדקה.

 

Dr. William G. Sutherland גילה את המערכת הזאת. הוא היה אוסטיאופת, תלמיד של Still, אבי האוסטיאופתיה. הוא קרא למערכת הזאת "The primary respiratory mechanism", "מנגנון הנשימה הראשונית". זה מנגנון נשימה שלא קשור לריאות, והוא מתחיל עם המפגש של הביצית עם הזרע, אז מתחיל הקצב הזה, והוא מסתיים 20 דקות אחרי המוות. במערכת הקרניו-סקראל מתקיימים דפוסים (טראומות, זיכרונות) מאוד קדומים בגוף, בנפש, ברוח, בנשמה. זה יכולים להיות דפוסים של הרחם, וגם של חיים קודמים. לכן כדאי להגיע לטיפול הזה ביראת כבוד.

 היא פותחת דלת להיכנס לעולמות שמעבר לשרירים ולגידים - מעבר. ואנחנו צריכים להיות שם בנוכחות מלאה, כדי שהמטופל ישחרר וירפא את עצמו. אנחנו לא מרפאים אף אחד! אין לנו כוחות ריפוי, אנחנו לא מעבירים אנרגיה. אנחנו פשוט שם כאיזושהי נקודת משען בכדי שהכוח הזה שנמצא בגוף של המטופל יעשה את העבודה שלו. למערכת הקראניו-סקראל יש קצב, יש אנרגיה, יש סימטריה. יש קצב ויש משרעת (amplitude). לכל אדם יש את טביעת האצבע של המכניזם שלו, וזה שונה מאדם לאדם. זה גם במקרים של מחלה, כאב חריף, מצבים נפשיים מסוימים,... למשל במצב של חום גבוה ה-amplitude תהיה מאוד קטנה והקצב מאוד גדול, מאוד מהר. בצרכני סמים למשל, אפילו של סמים קלים בצריכה יומיומית, המשרעת תהיה תחושה של דביקות (לא אוורירי), של טשטוש של השדה האנרגטי הזה. גם היפראקטיביות אפשר להרגיש במשרעת ובקצב. אפשר גם לחוש חוסר סימטריה בולט, ימין עושה משהו אחר משמאל. החוסר סימטריה הזאת בד"כ קשור לטראומה, לנכות, לאיזושהי מגבבלה.

חזרה לרשימת המאמרים

 

נבנה ע"י צדוק לביא

 

טלפון 054-4797467   anat@body-wisdom.co.il

 http://body-wisdom.blogspot.com/